Falkon 2014 Recenzja

Data: 
03.12.2014, środa

W tym roku kalendarz sprawił nam wszystkim wielką niespodziankę, fundując w listopadzie bardzo długi weekend. Oczywiście z oferty tej skorzystali organizatorzy Festiwalu Fantastyki "Falkon", realizując swoje wydarzenie właśnie w tym terminie. Takie rozwiązanie ewidentnie przypadło też do gustu gościom festiwalu, bo już w sobotę wieczorem organizatorzy doliczyli się ponad sześciu tysięcy zapisanych uczestników, a niedziela poprawiła ten wynik o kolejny tysiąc. Ostatecznie zamknięto listę z wynikiem powyżej siedmiu tysięcy uczestników! Rezultat ten jest zdecydowanym sukcesem Stowarzyszenia Cytadela Syriusza, które jest organizatorem wydarzenia. Rangę imprezy potwierdza także nagroda za "Najlepszą inicjatywę realizowaną w 2013 roku" przyznawana przez prezydenta miasta Lublin.

Oczywiście taki stan rzeczy dało się odczuć także na naszym stoisku. Od piątkowego otwarcia hali wystawców do niedzielnego zamknięcia festiwalu obsłużyliśmy setki klientów, wspólnie starając się spełnić oczekiwania każdego zainteresowanego.

Nasze stoisko

Naszą uwagę przykuły wspaniałe stroje, które noszone były przez uczestników wydarzenia. Dlatego ogromną radość sprawiła nam możliwość uzupełnienia Waszej garderoby w elementy naszych kolekcji!


Jak co roku atmosfera Falkonu była niesamowita. Dało się ją odczuć także na Falkon Arenie, która z roku na rok odnosi coraz to większe sukcesy. Wymyślne stroje, buzujące emocje i zapierające dech w piersiach akrobacje zbudowały niesamowite show! Chęć wystąpienia uczestników festiwalu na deskach teatru walki w tym roku przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, co utrwala nas tylko w przekonaniu, że warto jest poświęcić energię i czas dla Was - konwentowiczów! Już teraz planujemy kolejną edycję Falkon Areny! Gratulujemy także tegorocznym uczestnikom, a w szczególności "Skrytobójcy" który wywalczył sobie miano najlepszego wojownika!

Ogromne podziękowania należą się także organizatorom, za naprawdę dobrze przygotowany konwent. Program wypełniony był świetnymi pozycjami, jak choćby spotkanie z Markiem Hagenem - twórcą Wampira Maskarady. Na potrzeby sesji RPG i LARPów (oraz jeepformów) oddano do użytku całą Szkołę Podstawową nr. 20, gdzie fani gier fabularnych bawić się mogli do późnych godzin nocnych. Przy okazji bloku RPG i LARPowego zorganizowano dwa duże konkursy: NERD oraz Larp Najwyższych Lotów.

Także profesjonalna pomoc dla wystawców, bardzo dobre warunki na hali i sprawna komunikacja były ogromnym atutem tegorocznego Falkonu. Jedynym minusem imprezy była niestety szkoła sypialna. Spora odległość od targów i zbyt mała ilość miejsc sprawiły, że wielu fanów fantastyki musiało spędzić noc na szkolnych korytarzach. Liczymy, że w przyszłych latach organizatorzy wezmą pod uwagę rosnące zainteresowanie imprezą i przygotują nieco więcej miejsca dla spragnionych zabawy członków fandomu.

Chcielibyśmy podsumować jakoś naszą wizytę w Lublinie, jednak nie da się jej streścić w kilku zdaniach. Spędziliśmy na Festiwalu cały weekend, ale był to bardzo dobrze wykorzystany czas! Jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim i do zobaczenia za rok!

Komentarze